Merhaba
Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkdin
Share On Pinterest
Share On Youtube
Contact us
Hide Buttons

Hakkımda

Merhaba,

Güzel ülkemin minicik, sevimli, sıcacık şehrinden, Çanakkale’den yazıyorum sizlere. Havası, suyu, taşı, toprağı altın değil belki ama buram buram nefes var burada. Her nefeste yenilenen bir hayat döngüsü, her nefeste tekrarları tatlılaştıran, tek düzelikleri heyecanlı kılan güzel Çanakkale’den merhabalar.

Yeni yapıları saymazsak; 4 katı geçmeyen taş zeminli evleri, bahçeli ve otoparksız binaları, şalvarlı teyzeleri, iki sokakta bir karşınıza çıkan kahvehaneleri, öğlene doğru açılıp güneş batmadan kapanan dükkanları ve yemyeşil doğasıyla, öğrenci nüfusunun yoğun olduğu fakat daha çok yaşlı kesime hitap eden bir şehir benim gözümde.

Ağustos ayında kazan kazan salçaların yapıldığı, ağaçlardan insanların inmediği, ellerinde incir, dut poşetleriyle her tarafı rengarenk olmuş çocukların sokakları süslediği, elektrikli motor kullanan kadınların yoğunlukta olduğu, bisikletin ise vazgeçilmez bir araç olduğu ve yeni yeni gelişmeye başlayan Çanakkale, sevilecek şehirler arasında.

Balkonumdan bir gök kuşağı eşlik etsin bizlere.

gökkuşağı

Arkada görülen dağlar Balıkesir tarafı. Orası bulutlu olduğunda, anlıyorum ki bizim taraflara da gelecek o bulutlar. Gözümü hiç ayırmıyorum üstlerinden.: )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*