Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler 2 İnceleme

Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler kitabı, küçüklüğümüzden beri bize anlatılan cinsiyetçi masalların yerine kadın olarak kendimize yetebileceğimizin ve dünyaya bir şeyler katabileceğimizin bir kanıtı olan özgür ruhlu kadınların hikayelerini anlatıyordu. Beyaz atlı prensi bekleyen prensesleri değil asi ruhlu kadınları işliyordu kitap.

Genç kızlarımıza okutabileceğimiz en güzel kitaplardan biri olan Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler’in beklenen ikinci kitabı çıktı.

Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayaler 2

Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler 2 İnceleme

Francesca Cavallo ve Elena Favilli’nin yazdığı Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayaler 2 (Good Night Stories for Rebel Girls 2) kitabında Beyonce ve Harry Potter’ın yazarı J.K. Rowling’in hikayeleri bulunuyor. Dorothy Vaughan, Katherine Johnson ve Mary Jackson’ın hikayelerine de yer veren kitap, birinci kitabı olan Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler’e (Good Night Stories for Rebel Girls: 100 Tales of Extraordinary Women) göre daha kapsamlı ve çeşitli.

New York Times bestseller listelerinde tüm zamanların en çok satan kitaplarından biri olan Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler 2, Nefertiti’den Beyonce’a kadar olağanüstü 100 kadını anlatıyor. Francesca Cavallo ve Elena Favilli’nin benzersiz anlatım tarzı, her bir biyografiyi bir masala dönüştürerek, okuyucuları şaşkınlıkla ve merakla dolduruyor.

Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayaler 2

Kitabın kapağı da oldukça güzel. 100 yeni portre ve bir de sözlükten oluşan kitap, özellikle genç kızlar için ilham verici hikayelerle dolu. Her hikaye, tasvir edilen kahramanın ruhunu yakalayan tam sayfa, renkli portrelerle süslenmiş.

Francesca Cavallo Kimdir?

Yazar ve sahne yönetmeni olan Francesca, Timbuktu’nun kurucularındandır. Ödüllü oyunları Avrupa çapında sahnelendi. Tutkulu bir sosyal yenilikçi olan Francesca, Güney İtalya’da Sürdürülebilir Hayal Dünyası Festivali Sferracavalli’nin kurucusudur.2011’de Francesca, Elena Favilli ile bir araya gelerek Timbuktu Laboratuarları‘nı kurarak Creative Director olarak görev yaptı.

Elena Favilli Kimdir?

Elena Favilli Francesca Cavallo ile birlikte Timbuktu Laboratuvarlarının Kurucusu ve CEO’sudur. Yayıncılık, tasarım ve teknoloji alanlarında birlikte çalışırlar.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error

Blogumu beğendiyseniz sosyal medyada paylasabilirsiniz.: )