Asla Vazgeçme

Asla vazgeçme, ne hayallerinden, ne isteklerinden, ne giriştiğin şeylerden. Asla demeyi hiç sevmem, kullanmam da öyle çok fazla. Nadirdir tercih edişlerim bu kelimeyi. İşte birine de bu konuda denk geldik.

Kişisel gelişim kitaplarındaki özlü sözleri çokça hatırlatsa da hiçbir niyetim yok o yönlere kaymaya. Benimki tamamen kişisel deneyimlerimden kaynaklı bir şey. Yıllardır yapmaya çalıştığım şeyler var. “Yıllardır” yazınca ne kadar da uzun zamandır çabaladığımı farkettim aniden. Çok çırpındım, bir sürü yol denedim, kaç kere “olmadı” diyip pes ettim. Tam teslim oldum, başka yollarda şansımı deneyeyim derken, küçücük bir fikirle tutundum hayallerime. Tüm başarısızlıklarımın üstünü örten, yeni umutlara yönlendiren minik fikirler.

Eğer ki gerçekten inanıyorsanız zaten olacaktır diye düşünürüm. İnanç denen şey çok güçlü, inanılmaz motive edici. Her düşünce inanca dönüşmez zaten, iyice didiklenmiştir, sorgulanmıştır, artısı, eksisi, oluru, olmazı, vs.. Her yönüyle incelenmiştir, yani öyle olmalıdır benim için. Sarsılmazdır, yıkılmazdır, üstüne hiçbir şey konulamaz olandır.

Varsa böyle bir hayaliniz, isteğiniz, asla vazgeçmeyin. Ne olursa olsun, ne kadar engel çıkarsa çıksın, pes etmeyin. Hemen olmuyor zaten hiçbir şey. Avucunuzu açtığınızda alacağınız bozuk para değil bu, kimse size merhamet etmeyecek, karşınızda hep birileri olacak. Sürekli yanılacak, “acaba”lar içinde bocalayıp duracaksınız. Bu çelişkiler geri adım attıracak, düşündürecek, daha iyisini yapmak için zihninizi dinlendirecek. Dinlenmezseniz, nefes almazsanız devam edemezsiniz. Her engele bir mola gözüyle bakmalı o yüzden.

Devam, vazgeçmeden devam.: )

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error

Blogumu beğendiyseniz sosyal medyada paylasabilirsiniz.: )