Başıboşluk

Başıboşluk: Farkındayım, berbat bir başlık seçimi! Şuraya yeni çıkan kitaplardan ya da 2018 Mayıs ayı en çok satan kitaplar listelerinden yazmam lazımdı ya, hiç vaktim yok sevgili blog. Ne listeleri karıştıracak zamanım var ne de kitapları inceleyecek kafa yapısında değilim. Merak ettiğim çoğu kitaba bakmayı unutuyorum mesela. Ya da müşterilerimden gelen film listelerindeki filmleri izlemeyi unutuyorum. Mesela geçen 200 küsür film listesi geldi. Çoğu 2018’de ve 2017’de çıkan filmlerden oluşuyor. Korku filmi sevmediğim halde bir heves geldi izlemeye. Filmlerin bir tanesi minimum ?? Kaç dakika sürüyordu sahi filmler? 3 saatlik filmi parça parça izlediğimi hatırlıyorum. Sherlock Holmes kısaydı mesela, sıkmamıştı hiç. Prison Break da öyleydi, 40 dakikalık parçalar halindeydi. Onlar diziydi kabul..

Ne okuyacaktım?

Ikigai’yi inceleyeceğimi hatırladım, İlber Ortaylı’nın Atatürk’ünü okumak istiyorum. Ama en çok Saklı Seçilmişler’de kaldı aklım.. Soner Yalçın’ın bir kitabına başladığımı hatırlıyorum. O dönemde sabah ayrı, öğle ayrı ve akşam ayrı olmak üzere günde 3 farklı kitabı okumak gibi acayip bir fantazim vardı. İşin ilginci anlıyordum hepsini. Harıl harıl not tutuyordum, sonra o notları temize çekiyordum. Hiç mi üşenmiyordum?

başıboşluk

En son dolap çekmece toplayışımda kahve kutusunun içinden minik not kağıtları çıktı. Yine alıntılar, yine mini listeler vardı içlerinde. Birkaç tanesine göz ucuyla bakıp hepsini attım.. Okumaya üşendim, nasıl yorulmuşum. Eskiyi karıştırmaya dair hiçbir istek kalmamış içimde. Aldığım notlar o dönemki ruh halimin yansımaları, hiçbirini şu anda merak etmediğimi fark ettim. Napayım? Bir köşede durmaya devam etsinler de çürüsünler mi? Attığım çöplükte çürümelerini tercih ederim.: )

Nereye gittik?

Satırların ucu kaçtı yine. Ne yazacağımı, nereye bağlayacağımı unuttum.. Buralar boş kalmasın diye yazıyorum zaten, muhtemelen ilk boş anımda bu yazıda düzenlemeler yapacağım. Fonda yine Amelie..

O kadar da başıboş kalmadı sanki satırlar.. Haydi dinleyelim..

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Blogumu beğendiyseniz sosyal medyada paylasabilirsiniz.: )

  • Follow by Email
  • Facebook
    Facebook
  • Google+
    Google+
    http://www.dongusel.net/basibosluk">