Başlıksız Konu

Başlıksız Konu

Başlıksız Konu

Düşündüm durdum, bir şey bulamadım başlığa. Bir konu yok ki, öylece içimi döküyorum buraya. Konu olmayınca bu laf kalabalığına başlık nasıl bulunur? Bulamadım.:)

Çok boşladım buraları. Bakamıyorum hiçbir şeye bu aralar. Önümüzdeki günlerde de durum pek farklı olmayacak gibi.

O değil de beni en çok sinir eden, canımı en çok sıkan şey, okuduğum kitapları da kolilere koymuş olmam. Bari Hakan Günday’ın Daha’sını yerleştirmeseydim, bari Dostoyevski’nin Karamazov Kardeşler’ini koymasaydım kutulara. Yorulduğum zamanlarda, kendimi koltuğa attığım zamanlarda kafamı dinlendirmek için bir şeyler arıyorum. Bir şeyler okuyayım istiyorum. Hiçbir şey bulamıyorum, kalıyorum öylece. Bilgisayarın başına da oturmak istemiyorum, yoksa arşiv bol. Okuyacak çok şey var şu küçük kutucukta. Ama ellerim kağıt istiyor, hissetmek istiyorum satırları. Aynı zevki vermiyor, aynı hisleri uyandırmıyor bende.

Bir kaç güne gidiyoruz bu şehirden.

Çok özleyeceğim seni İzmir. 3 yıl su gibi akıp geçti. Çok şey aldı, çok şey değiştirdi, çok şey kattı. Buraya kadarmış. Yaşlanmak istediğim şehir, mavisinde, yeşilinde, sessizliğinde huzur bulduğum şehir. Sen bambaşkasın. Dilerim Çanakkale de güzel şeyler katar hayatıma. Yeni bir ben daha çıkar benden.

Yer değiştirmeyle temelin sarsılmayacağını bilirim. Temeldeki çatlakların doldurulamayacağını bilirim yeni yağmurlarla. Ama bilirim ki yeni rüzgarlar, bambaşka şeyleri taşıyabilir zihnime. Tozları alıp götürebilir, canlandırabilir beni.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Blogumu beğendiyseniz sosyal medyada paylasabilirsiniz.: )

  • Follow by Email
  • Facebook
    Facebook
  • Google+
    Google+
    http://www.dongusel.net/basliksiz-konu">