Bazlama

Bazlama, bir ekmek türü ve mümkün mert ebe sabahleyin kahvaltıda tüketilen, en olmadı beş çayı denilen ama asla saat beşte içilmeyen ve asla beş bardak çay da içilmeyen tuhav zaman ve faaliyet dilimi içerisinde löpürdetilen bir hamur işidir.

Fakat bazlamanın, neyi bazladığı ve ne kadar bazladığı da tam bir muammaradır.

Farz-ı ishal, eğer evinizin yakınlarine bir baz istasyonu dikilirse siz artık bazlanmışsınız demektir. İnsan bu gibi durumlarda bazlama beni! dese de, telemukinikasyor şirketleri Dikmen’in yolunu bir şekilde bulurlar. Ve tabiat gereği siz artık verici-alıcı da olmuşsunuzdur. Bundan böyle verip-alma hususunda daha esnek, daha pekici olmanız, eş dost ve sevişimlik partner gibi münasebetlerinizde verelli biri olup çıkmanız da muhtemel bir edinimdir.

Artık siz bazlanan, baz istasyonunu dikenler de bazlayan olmuşlardır. Baz istasyonu dikimi sırasında çalışan işçilere de bazlama ustası denir. Her baz istasyonu dikimi sırasında en az 20 bazışçisi ve 2 tane de bazustası bulunmalıdır yok SA her şey mahvolabilir.

Baz istasyonları acemi ve bazbilmez kişiler tarafından dikilme talihsizliği yaşar SA, istenmeyen olaylar olsun istiyoruz’cu zihniyet sevinebilir. Nitekim daha evvel bir baz istasyonu dikimi sırasında, acemi işçiler, baz ne demek bilmediklerinden, sonundaki istasyon kelimesinden yola çıkarak baz istasyonunun metal parçalarını ufak bir tren garı şeklinde inşa etmiş, ama ne tren ne de ray olmadığı için biraz da işkillenmişlerdir.

Bu resmen bir rezaled.

Kimi yerlerde cami minarelerinin dahi bazlandığı görülmektedir, bu camilerden okunan ezana bazezan, ezanı okuyan müezzine bazüezzin, namazı kıldıran imama bazimam denir.

Bu arada da %99’u müslüman olan bir ülkede camiye yolu düşmeyen, imamla sohbeti, namazda gözü, ezanda da kulağı olmayan kişilere de afedersiniz pü sana Allah ıslah etsin denir.

Ayrıca evinizdeki tüm koltuk, yatak gibi eşyaları bazlı seçerek, bazın kapasitesinden faide sağlayarak, kış ise yazlıklarınızı, yaz ise kışlıklarınızı iki mevsimde de değilseniz nelerinizi? bazlı eşyaların içerisine koyarak, gömmeli emmeli dolapların kaba ve çirkin görüntüsünden kurtulabilirsiniz.

Bu durumda da siz bazalayan, eviniz bazalanan bir yer olup çıkar. Evliyseniz eşiniz her yerin bazalı olmasına karşı gelerek No bazaran! diyebilir, bazist ruhunuza müdehale etmek isteyebilir, anti-bazist oyunlara gelmemek için bazaları asla terk etmemelisinizdir…

Ve bir süre sonra gevşeyen, gıcırdayan, ufaktan paslanan bazalar, kendine has sedalar çıkararak Bazlı Çalgılar sınıfına evolve olur. Bir bazanın Bazlı Çalgılar sınıfına dahil olması için üzerinde aralıksız olarak en az 3 yıl yatım, oturum ve mümkünse sevişim gerçekleştirilmelidir ki, bazlı eşyanız kaliteli bir bazlı çalgı olabilsin…

Hülasa,

B A Z L A N D I N I Z

Written by MASTOR

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Blogumu beğendiyseniz sosyal medyada paylasabilirsiniz.: )

  • Follow by Email
  • Facebook
    Facebook
  • Google+
    Google+
    http://www.dongusel.net/bazlama">