Buruk

buruk

Buruk

İçim buruk. Birazcık.

Bensiz devam edeceklerini düşündükçe bir garip oluyorum. Halbuki misafir gibi gelmiş, onca ay misafir gibi çalışmıştım burada. Ne bir şeyi sahiplenmiş, ne de bir şeye ait hissetmiştim kendimi. Masamı bile düzenlememiş, tozunu almaktan öte ilgilenmemiştim onunla. Her gün, bu son günüm havasıyla işe gelip, yarın son günüm olacak havasıyla işten çıktım. O rahatlıkla, hiçbir şeye bulaşmadım, uzak tuttum kendimi. Böyle diye diye kaç ay geçti farketmeden. Nasıl geçti?

Hep beklediğim yolun sonu nihayet geldi.

Umursamazlıklarımdan eser yok şimdi. İçim buruk, birazcık değil, bayağı buruk. Özlemeye başladım şimdiden. Her gün surat astğım, şikayet ettiğim şeyler, şimdi gözüme sevimli görünmeye başladı. Ah, çok klişe olacak, yüz kere gözüme sokulacak ama doğru: kaybettikçe anlaşılıyor değeri, eldekilerin.

Değerini anlamak değil de, değerini görmemek benimki, değerine kafamı çevirmek. Değerinin bana katacaklarını reddetmek. Aralarında bulunacağım kısa süreyi duygusal bağlarla sağlamlaştırmak istememem biraz. Tüm bu kör çalışmalara karşın, güzel insanlar tanıdım, güzel kazanımlar edindim. Her ne almam gerekiyorsa aldığıma inanıyorum. Artık yeni bir rota çizmenin vakti geldi, yan yolları bırakıp, ana yola çıkmanın vakti geldi. Biraz fazla dolandım ara sokaklarda, mağazaların vitrinlerine dalıp gittim. Kiminin içine girip beğendiğim şeyleri elledim, kokladım, tadına baktım. Güzel mekanlarda güzel sohbetler ettim, acı sözler duyup kuytulara kaçtım, ağladım. Issız sokaklarda bağırdım, kahkalar attım çekinmeden. Koştum, bacaklarımda derman kalmayıncaya dek.

Bitti, bu kadar.

Çok mu duygusala bağladım? Hele bir yarın olsun, bir de o zaman izleyeyim içimdekileri. Özlemler mi saracak ruhumu, yoksa kocaman bir rahatlama mı kaplayacak etrafımı. Her ne olursa olsun, şu an huzurluyum. Seçimim, benim kararım. Sorumluluğu da bana ait.

Devam Öz’üm. Devam.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Blogumu beğendiyseniz sosyal medyada paylasabilirsiniz.: )

  • Follow by Email
  • Facebook
    Facebook
  • Google+
    Google+
    http://www.dongusel.net/buruk">