Dağınıklık ve Enerji Düşüklüğü

Ne zaman kendimi yorgun hissetsem ya hastayımdır ya da kendi çöplüğüm içinde boğulmak üzereyimdir. Yine öyle günlerden birindeyim, çok şükür turp gibiyim ama etrafım için aynı şeyi söyleyemem. Dağınıklık ve enerji düşüklüğü birbiriyle o kadar bağlantılı ki, bunu somut olarak görmemek ve hissetmemek mümkün değil.

Dağınıklık ve Enerji Düşüklüğü

Notlar, bardaklar, paketler…

Çalışma masamın duvarı, sağı solu, üstü, kısacası her yeri dolu. Minicik olan çöp kutum çoktan dolmuş, sarkan kağıtlarla isyan halinde. Her birinin üstünde başka bir şey yazan ve atılmaması gereken çok önemli (?!) kağıt parçaları duruyor, ki çoğunun arkası ya fatura ya süresi çoktan dolmuş resmi bir evrak ya da çıktısını aldığım ve artık okumayacağım kitapların sayfaları dağınıklığım için el ele vermişler adeta.

Bitmedi ki!

Dibinde kalan bir parmak ısınmış suyla yenilenmeyi bekleyen 0,75 ml’lik cam su şişesi, ısırdığım yeri kararmış, mahzun bir şekilde çöp kutusuna girmek için sıra bekleyen elma, sağa sola dağılmış Bim’den aldığım okaliptüslü yeşil şekerler, üstü toz içindeki kumbaram, İkea’dan onlarca alıp, sonradan kalemlik olarak kullanmaya başladığım zeytin ezmesi kavanozunun içindeki çeşitli boylardaki kalemler, notları söylemiş miydim? Her yerim not, her yanımda hatırlamam gereken yazılar. Kimi sağa yatan, kimi sola yatan, kimi kısaltılmış, kimi silinmiş, kiminin kenarı yırtılmış onlarca not!

dağınıklık ve enerji düşüklüğü

Yoruldum

Ben anlatırken yoruldum, bir de bunların içinde yaşarken ne kadar bitkinleştiğim tahmin edilebilir sanırım. 2 günde bir temizlesem de eski haline dönmesi çok kısa sürüyor. Hızla dağıtıp zorlanarak temizliyorum. Ve düşünce akışımın büyük bir kısmını, ne yazık ki bu yığının neden olduğu pişmanlıklar oluşturuyor. Görüldüğü gibi dağınıklık ve enerji düşüklüğü birbirinden ayrılmaz ikililer gibi, çevrem derli topluyken huzurluyum fakat ipin ucu kaçtığı anda bu tüm hayatımı olumsuz olarak etkiliyor.

Peki ya mail taslakları?

İşte onu hiç sormayın. Gelen mail sayısından çok taslaklarda biriken not vardır. 10 yıl öncesine kadar uzanan taslaklar bile vardır eminim. Allah’tan başlıklarına özeniyorum da ne nedir diye tek tek açmak zorunda kalmıyorum.

Kitaplık ne durumda?

Sanırım düzeni tek bozulmayan yer kitaplığımdır. Okuduklarım en üst ve orta rafta, defterlerim orta rafta, okumakta olduklarım ve yarım bıraktıklarım ise alt rafta. Bir de kitap ayraçlarım var, onları genelde alt rafa koyuyorum. Arada bir tozlanması dışında hiçbir sorun çıkarmıyor bana minik kitaplığım.

Bunları yazarken içime bir hırs geldi ve derledim topladım tekrar etrafımı. Bir huzur, bir rahatlık, bir ferahlama geldi üstüme. Aman diyorum, kendi çöplüğümüzde boğulmayalım.: )

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Blogumu beğendiyseniz sosyal medyada paylasabilirsiniz.: )

  • Follow by Email
  • Facebook
    Facebook
  • Google+
    Google+
    http://www.dongusel.net/daginiklik-ve-enerji-dusuklugu">