Harry Potter’ın Devamı Gelecek Mi?

Harry Potter serisini çok sevmiş ve devamı ne zaman gelir diye bekliyorsanız, boşuna umutlanmayın. Yazdığı büyüleyici kurguyla tüm dünyadaki okurları etkilemeyi başaran J.K. Rowling, Harry Potter serisinin devamının gelmeyeceğini ve başka bir Harry Potter hikayesi olmayacağını açıkladı. Geçtiğimiz Pazar gecesi, New York Broadway’de Harry Potter and the Cursed Child oyununun galası yapıldıktan sonra Rowling, “Harry Potter’ın devamı gelecek mi?” sorularına; “Harry Potter hikayesini ileriye taşıyabilecek her şeyi, Harry Potter ve Lanetli Çocuk oyununda yaptığımı düşünüyorum. Yedinci kitap olan Harry Potter ve Ölüm Yadigarları‘nda, Albus’un en çok ilgilendiğim karakter olduğu gayet açık. Fakat hikayeyi Harry’nin torunlarına yükleyerek devam ettirmek oldukça gülünç bir durum olacak ve böyle bir şey yapmayı düşünmüyorum.” şeklinde yanıt verdi.

Harry Potter'ın devamı gelecek mi

Hayranlar, Hogwarts’ın tanıdık salonlarına ya da Diagon Yolu’nun kalabalık sokaklarına dönmeyi sevse de, Rowling, planladığı şekilde hikayeyi tamamladı. Harry Potter ve Lanetli Çocuk, Albus’un okuldaki maceralarını ve babasının evdeki zorluklarını anlatır. Ancak yazarın açıkladığı gibi, onlar, hikayedeki son büyücülerdir.

Harry Potter hayranlarına üzücü haber

Bu haber Rowling’in, Harry Potter hayranlarının hayallerini yıktığı ilk olay değil. 2016 yılında, Harry Potter ve Lanetli Çocuk yayınlandığında, Rowling Potterhead’larına “Harry’nin şimdi bittiğini” söylemişti. Fakat 2 yıl sonra olayı açıklığa kavuşturdu ve “Lanetli Çocuk eğer serinin sonuncusu olmasaydı, onun film uyarlamasını yapmazdık” dedi. Harry Potter ve Lanetli Çocuk: Bölüm I ve II şu anda New York’taki Lyric Theatre’da sahneleniyor. Biletlerin şimdiden bittiği söyleniyor.

Rowling okurlara dokuzuncu bir Harry Potter kitabı ya da filmi çıkarmayacağını söylese de, hayranlar şimdiden Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları filmi için heyecanlanmaya başladı. Amerika’da, 16 Kasım 2018’de vizyona girecek filmde, Johnny Depp ve Jude Law gibi ünlü oyuncular başrollerde oynayacak. Ayrıca, Grindelwald’ın Suçları’ndan sonra 2020 yılının Kasım ayında yayınlanacak üçüncü film de dahil olmak üzere, daha fazla film çekileceğini söyledi.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Blogumu beğendiyseniz sosyal medyada paylasabilirsiniz.: )

  • Follow by Email
  • Facebook
    Facebook
  • Google+
    Google+
    http://www.dongusel.net/harry-potterin-devami-gelecek-mi">