Yaşlanma Karşıtı Diyet (Anti-Aging Diet)

Zamanı durdurmamız mümkün değil fakat onun bedenimizdeki etkilerini azaltmak elimizdedir. Sağlıklı beslenme, doğru bir diyetin en önemli parçasıdır. Hepimizin ihtiyacı olan yaşlanma karşıtı diyet için ne yediğinize dikkat etmelisiniz. Yaşın artmasıyla birlikte yemeklerin sindirilmesi zorlaşabilir. Tat duygusu kaybolabilir, çiğneme güçlükleri oluşabilir ve yemek yemekten alınan zevk azalabilir.

It is not possible to stop the time but to reduce the effects of it in our bodies. Healthy eating is the most important part of a proper diet. You should pay attention to what you eat for the anti-aging diet that we all need. It may be difficult to digest foods with age. Taste may be lost, chewing difficulties may occur, and pleasure from eating can be reduced.

Yaşlanma Karşıtı Diyet

Sağlıklı bir diyet için bol miktarda meyve, sebze, tahıl ve süt ürünleri tüketmeliyiz. Pek çok gıda özellikle 30’lu yaşlarını geçen kişiler daha faydalıdır. Bunlara değinecek olursak;

For a healthy diet, we must consume plenty of fruits, vegetables, grains and dairy products. Many foods are particularly useful for people who are over 30 years old. If we were to touch them;

Kuruyemiş: Fındık, fıstık, ceviz ve badem gibi besinler omega-3, doymamış yağlar ve lif bakımından zengindirler. Her gün düzenli olarak kuruyemiş tüketerek kalp sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Nuts: Nutrients such as nuts, peanuts, walnuts and almonds are rich in omega-3, unsaturated fats and fiber. You can protect your heart health regularly every day.

 

Yaşlanma Karşıtı Diyet (Anti-Aging Diet)

Brokoli: Diyetlerin olmazsa olmazı brokoli antioksidan ve vitamin deposudur. Yeşil sebzelerle birlikte hazırlayacağınız bir brokoli salatasını kırmızı biber ve mısırla renklendirebilir, harika bir yaşlanma karşıtı diyet yapabilirsiniz.

Broccoli: Diets are a must for broccoli antioxidants and vitamins. You can make a broccoli salad with red peppers and marshmallows you can prepare with green vegetables, you can make a great diet.

 

Yoğurt: Yaşın artması kemiklerde oluşan erimeyi de artırır. Kalsiyum ve D vitamini bakımından zengin olan yoğurt, kemik erimesini yavaşlatır.

Yogurt: Increase in age also increases the effect of bones. Rich in calcium and vitamin D, yogurt slows down the bone.

Balık: Omega 3 bakımından zengin olan somon, uskumru ve sardalya gibi balıklar kalp krizi riskini azaltırlar. Her hafta balık yiyerek kalp sorunlarına karşı dirençli olabilirsiniz.

Fish: Fish such as salmon, mackerel and sardines, rich in omega 3, reduce heart attack risk. Eating fish every week can be resistant to heart problems.

Yaşlanma Karşıtı Diyet (Anti-Aging Diet)

Lifli gıdaları tüketirken mutlaka bol su için

Su: Suyun sayısız faydası vardır, bunlardan biri de cildi sıkılaştırmasıdır. Daha canlı ve parlak bir cilt için vücudunuzun susuz kalmamasına dikkat etmelisiniz.

Water: Water has numerous benefits, one of which is the tightening of the skin. For a more vibrant and shiny skin, you should be careful not to let your body dehydrate.

Domates: Domates bol miktarda likopen içerir. Likopen, prostat ve akciğer kanserini önleyen çok önemli bir maddedir. Çiğ ya da pişirerek tüketebileceğiniz domatesi mevsiminde yemeye özen gösterin.

Tomato: Tomato contains plenty of lycopene. Lycopene is a very important substance preventing prostate and lung cancer. Take care to eat in season when you can consume raw or cooked tomatoes.

Sebze ve meyveler: Lifli gıdalar sindirime yardımcı olurlar ve bağışıklık sistemini güçlendirirler. Kolesterolü dengeleyen, kan basıncını düzenleyen ve kalbi güçlendiren lif, sebze ve meyvelerde bolca bulunur.

Vegetables and fruits: Fiber foods help digestion and strengthen the immune system. There are plenty of fiber, vegetables and fruits that balance cholesterol, regulate blood pressure and strengthen the heart.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Blogumu beğendiyseniz sosyal medyada paylasabilirsiniz.: )

  • Follow by Email
  • Facebook
    Facebook
  • Google+
    Google+
    http://www.dongusel.net/hepimizin-ihtiyaci-olan-yaslanma-karsiti-diyet-anti-aging-diet-that-needs-all-of-us">