Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkdin
Share On Pinterest
Share On Youtube
Contact us
Hide Buttons

İnişler ve Çıkışlar

İnişler ve Çıkışlar

İnişler ve çıkışlar ile dolu hayatım, hayatlarımız. Bir merdiven ki hiç bitmiyor, sonu yok, sonsuzlukla kaplanmış. Ayağımız takılıp da düşmeden, kafamızı çeviremiyoruz gökyüzüne. Düşmemek için yere sabitlemişiz bakışlarımızı. Değişmez kuralı hayatın, karmaşıklaştırmadan çözülmüyor.

Bildiğimizi sanıp da ezbere yaptığımız şeylerdeki detaylarla şekilleniyor her gün. Bildiklerimizi tek tek öğreniyoruz, dejavu sanrıları hep bundan kaynaklı. Ben bilirim havalarımız içinde kendimizle uyum sağladığımız ölçüde katlanılır, öğrenme merakından eksik zorlanışlar. Aslında her şey kendiliğinden, olması gerektiği gibi, “comme il faut”. (Ivan İlyiç’in Ölümü’nü bir kez daha analım buradan)

İnceleyecek kitaplar biriktikçe birikti, izleyecek filmler ise rafa kalktı. Hasan Ali Toptaş ile çevirdim şu aralar etrafımı. Hiç şikayetçi değilim bu durumdan. Sonsuzluğa Nokta elimde, kitap olarak değil de yazar olarak yorumlayacağım bu muhterem şahsı, zira beni bu kadar etkileyen bir yazarı, tek bir kitabı ile sınırlamak istemem.

Aylar süren boşluğumu güzel birikimlerle doldurdum. Şimdi meyveleri toplama zamanı, hasat zamanı, biçilmiş çayırların üstüne yuvarlanıp, mis kokularını içime çekme vakti. Bir aya Trakya tarafları sapsarı ayçiçeği tarlaları ile dolar. Yeşil, sarı ve mavinin eşsiz buluşması. Mutlaka görülmeli, doyasıya izlenmeli.

Balık mevsimi de geliyor, alıp oltaları kovaları doldurma vakti. Gelen minikleri, arsız kedilere verme vakti. Takılan kancalara sövüp, kaçan balıkları sinirlenme vakti.

İnişler ve çıkışlar dedim ya, bunların iç içe oluşu şaşırtıyor insanı. Ne zaman yukardasınız ne zaman aşağıdasınız, bilemiyorsunuz.

Bayılıyorum şu sürreal çalışmalara…

inişler ve çıkışlar

Please follow and like us:
0

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*