Kendi Kendini Teselli Edemeyen Yazı

Kendi söküğünü dikemeyen terzi gibi, verdiğim öğütlerin hiçbirini kendimde uygulayamamak ne acıdır! Kimi zaman boş boş ahkam kestiğimin farkındayım, dolu konuştuğum zamanlar nadirdir, yorulurum anlatmaya. Belki de doldurmaya yetecek hazinelerim yoktur sandıklarımda, içlerindeki altınlar çoktan değerlerini yitirmişlerdir. Geçen zamana ayak uyduramamış düşünceler, geçmişe saplanıp kalmış duygular, gözüme bir perde olmuşlardır. Teselli ettiğimi sandıklarımın kıs kıs gülmediklerini nereden bileyim? Bu da öyle bir başlık işte: kendi kendini teselli edemeyen yazı

Kendi Kendini Teselli Edemeyen Yazı

Bugün biraz depresifim, kabul ediyorum. Biriktirdiklerimi ayıklamaya niyetlenmedim, ayıklayacak kadar dinç hissetmiyorum kendimi. Direk çöpe atmaya niyetliyim, bir deli cesareti gerekli şimdi hareket etmeye. Yapmadığım şey değil, yığılmış onlarca not, mail taslaklarına kaydedilmiş bir sürü ertelenmiş şey, tek tıka, tek ateşe bakar. Hatırlamakta zorlandığım şeylerin yokluğu zerre pişmanlık hissettirmez bana. Varlıkları ile yoklukları zihnimde bu kadar bulanıkken, fiziksel olarak yer işgal etmelerinin hiçbir anlamı da olmaz sanırım.

Hasan Ali Toptaş okumaya başladım bu aralar. Ölü Zaman Gezginleri kitabı ile başladım, sıkılırsam bitirmek zor olmasın diye az sayfalı bir kitabı ile başladım. Gerçek ile hayali karıştıran cümlelerinin etkisindeyim hala. Bugün başka bir kitabına başlayacağım, henüz gitmedim görmeye seçeneklerimi. Heyecanlıyım.

Ertelemeler, üstünü örtmeler, odak değiştirmeler… Hiçbiri fayda değil içimdeki huzursuzluğu gidermeye bugün. Hesaplardan yorulmuş, günleri karıştırmış, mantıktan kopmuş, sadece içimdekini atma derdiyle yazıyorum. Yine de kendi kendini teselli edemiyor bu yazı. Edip Akbayram söylüyor şimdi, “öyle bıkmışım ki kendimden…” Süzgeçlerime aldığım cümleler ağırlaştı, telleri eskidi, sapı kırıldı kırılacak. Süzülenle posalar karışacak bu gidişle, tutan ellerim yoruldu.

Bu gemi kalksın artık.: )

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Blogumu beğendiyseniz sosyal medyada paylasabilirsiniz.: )

  • Follow by Email
  • Facebook
    Facebook
  • Google+
    Google+
    http://www.dongusel.net/kendi-kendini-teselli-edemeyen-yazi">