Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkdin
Share On Pinterest
Share On Youtube
Contact us
Hide Buttons

Merhaba Döngüsel, Merhaba

images

Merhaba Döngüsel

Ben geldim, biz geldik.

İçimizdekilerle geldik, merhaba döngüsel. Uzun bir düşünme süreci sonra tekrar yazmaya karar vermek.. Zor oldu. Ama iyi oldu, güzel oldu, çok güzel olacak.

Yazmayı seviyorum, hatta en sevdiğim şeylerden biri yazmak diyebilirim. Kendimi bildim bileli notlar alırım, bulduğum kağıtlara karalamalar yaparım. Kağıtların ne olduğu önemli değildir benim için. Kimi zaman bir takvim yaprağı arkasına, kimi zaman bir gazete sayfasına, kimi zaman da hiç kullanılmamış bir deftere. Her yere kafamdakileri akıtabilirim. Kağıt ve kalem olmadığında telefonuma sarılırım. Not defteri kurtarıcımdır. Kıyamam aklımdakilere, ne kadar saçma ya da gereksiz olsunlar, onlar benimdir. Bırakmam, izin vermem kaybolmalarına. Böyle de inatçıyım işte. Bir o kadar da dağınık. Dedim ya her yeri kullanırım içimdekini dökmek için. İşte bu yüzden her yerde ben varım. Her yerde iz bırakırım. Bazen eser bir rüzgar, silerim, atarım hepsini. Temizlik yaparım kendi çapımda. Bıkarım biriktirdiklerimden, yeni şeyler ararım, isterim. Derler, toplar, atar, kurtulurum hepsinden. Hiç üzülmeden hem de.

***

Döngüsel ismini çok düşündüm.

Nefes alış verişten döngüye karar verdim. Hayatımızda bilinçli ya da bilinçsiz, yapmaktan asla vazgeçmeyeceğimiz, vazgeçemeyeceğimiz şeylerden biri nefes almak. Nefes verdikçe yenilenir ruhumuz, hücrelerimiz. Hayat dolarız her nefeste. Bir döngüdür aslında hayat. Kısır döngüye çevirmek de elimizde, onu her an yenileyip bizi mutlu kılmasını sağlayacak bir döngü yapmak da elimizde. İşte böyle çıktı bu fikir. Sayfalarca isim arasından, bir anda patlak verdi.

İlerleyen vakitlerde, kaybolduğumuz döngülerde, yeni yeni girdiğimiz dolambaçlarda, birlikte keyifle yol almak dileğiyle..

Please follow and like us:
0

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*