Metabolizmayı Hızlandırmanın 4 Yolu (4 Ways To Accelerate Metabolism)

Her kilolu insan metabolizmasını hızlandırmak ister. Bazı insanların metabolizmaları çok hızlı bir şekilde çalışırken bazılarınınki o kadar hızlı değildir. Erkekler dinlenirken bile kadınlardan daha fazla kalori harcarlar. Çoğu insanın metabolizması 40 yaşından sonra yavaşlar. Yaş cinsiyet veya genetiğe bağlı olan metabolizmayı hızlandırmanın 4 yolu, yazımızın devamındadır.

He wants to speed up the overweight human metabolism. Some people’s metabolisms work very quickly, while others are not so fast. Men spend more calories than women even when they are resting. Most people’s metabolism slows down after age 40. 10 ways to accelerate metabolism depending on age sex or genetics are ongoing.

1-Kas yapmak

Hiçbir şey yapmadığınızda bile vücudunuz kalori yakar. Bu istirahat metabolizması daha kaslı insanlarda daha yüksektir. Dinlenme sırasında vücudunuz kalori yakmaya devam eder. Antrenman yaptıktan sonra kaslar vücudunuzun her yerinde harekete geçirilir ve günlük ortalama metabolizma hızınızı yükseltir.

metabolizmayı hızlandırmanın 4 yolu

Even if you do not do anything, your body burns calories. This resting metabolism is higher in muscular people. During rest, your body continues to burn calories. After exercising, the muscles are activated throughout your body and increase your daily average metabolic rate.

2-Egzersize Başlayın

Egzersiz yapmak çok fazla kaslanmanızı sağlamaz. Fakat egzersiz sonrasında metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Egzersiz yaparken kendinizi zorlamaya çalışın yani ağır egzersizler yapın. Böylece daha çok kalori yakabilirsiniz. Metabolizmanızı artırmak için koşu yapabilir ya da yürürken daha hızlı olabilirsiniz.

metabolizmayı hızlandırmanın 4 yolu

Even if you do not do anything, your body burns calories. This resting metabolism is higher in muscular people. During rest, your body continues to burn calories. After exercising, the muscles are activated throughout your body and increase your daily average metabolic rate….

3-Kahve ile duyularınızı canlandırın

Kahvesiz olmaz diyenlerdenseniz, sizler için iyi bir haberimiz var. Çok fazla olmamak koşulu ile her gün düzenli olarak içtiğiniz bir fincan kahve sayesinde metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Bunun yanı sıra kahve size canlılık verir ve konsantrasyonunuzun artmasını sağlar. Kahvenin içindeki kafein, egzersiz sırasında daha az yorulmanızı sağlar ve direncinizin artmasına yardımcı olur.

metabolizmayı hızlandırmanın 4 yolu

Well, we have good news for you guys. You can accelerate your metabolism thanks to a cup of coffee that you drink regularly every day with not much to do. Besides, coffee gives you vitality and increases your concentration. Caffeine in the kettle provides less fatigue during exercise and helps increase your resistance.

4-Yenilenmek için yeşil çayı tercih edin

Her gün düzenli olarak içilen yeşil çay, metabolizmanın hızlanması için son derece gereklidir. Yapılan araştırmalarda yeşil çay içen kişilerin, egzersiz sırasında daha çok kalori yaktıklarını göstermiştir.

metabolizmayı hızlandırmanın 4 yolu

Green tea, which is consumed regularly every day, allows you to accelerate your metabolism. In studies conducted, green tea drinkers showed more calories burned during exercise.

 

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Blogumu beğendiyseniz sosyal medyada paylasabilirsiniz.: )

  • Follow by Email
  • Facebook
    Facebook
  • Google+
    Google+
    http://www.dongusel.net/metabolizmanizi-hizlandirmanin-4-yolu-4-ways-to-accelerate-your-metabolism">