Nisan 2018 Çok Satan Kitaplar

Mart’ı atladık ama Nisan’ı es geçmeyelim. Nisan 2018 çok satan kitaplar listesine giren yeni kitaplar var mı yoksa çok satan kitapların demirbaşları yine yerlerinde mi, bir bakalım.

Nisan 2018 Çok Satan Kitaplar

nisan 2018 en çok satan kitaplar

Leyla İle Mecnun – Burak Aksak

2011 yılında başlayıp 3 sezon boyunca devam eden Leyla ile Mecnun dizisi, hatırlarsanız final yapmamıştı. Karakterlerin ayrılmasıyla dizinin başka bir yere kaydığını söyleyen yazar, hem bir final hem de bir nostalji yapmak için senaryoyu kitaplaştırdığını ifade etti. Erdal Bakkal, İsmail Abi ve Mecnun Çınar gibi dizinin sevilen karakterlerinin yer aldığı kitabı Burak Aksak, 6 ayda yazdığını söyledi.

nisan 2018 en çok satan kitaplar

Olağanüstü Bir Gece – Stefan Zweig

Olağanüstü Bir Gece, Stefan Zweig’in insan ruhunun derinliklerine indiği bir başka başyapıtıdır. Uykuda geçen yıllardan sonra bir gece en dibe inilmesini ve burada uyanışın gerçekleşmesini konu alan kitap oldukça kısa. Bu kadar az sayfada bu kadar iyi tahliller yapabilmek, Zweig’e özgü bir ustalık zaten.

nisan 2018 en çok satan kitaplar

Ikigai – Francesc Miralles, Hector Garcia

Bakmayın kişisel gelişim kategorisinde olduğuna, okuyanlar Ikigai’nin benzerlerinden çok farklı olduğunu söylüyor. Piyasadaki Batılı yazarların yazdığı ve bizim kültürümüze hiç hitap etmeyen kişisel gelişim çöplüğüne hiç benzemiyor Ikigai. Var oluş sebebi anlamına gelen Ikigai kitabında; sevilen, para kazanılan, insanlığa hizmet eden ve iyi olunan şeylerdeki uyumsuzlukların mutsuzluğa yol açacağını, bu dört şeyi dengelemenin ise mutluluğa götüreceğini söylüyor.

nisan 2018 en çok satan kitaplar

Kırlangıç Çığlığı – Ahmet Ümit

Ocak ayında çıkan kitaplardan biri olan Kırlangıç Çığlığı, raflarda yerini aldığı andan beri çok satanlar listelerinden hiç düşmedi. Usta yazar Ahmet Ümit, bu kitabında çocuk tacizini konu alıyor. Son derece hassas bir konuyu işleyen yazar, taciz mağdurlarının psikolojisini, hayatlarında oluşan derin yaraları ve insanlıktan nasıl çıkıldığını acı bir şekilde anlatıyor.

nisan 2018 en çok satan kitaplar

Atatürk – İlber Ortaylı

Ülkemizin yetiştirdiği büyük tarihçilerden biri olan İlber Ortaylı, bu kitabında Atatürk’ün biyografisinden ziyade Osmanlı İmparatorluğu’nu, 1. Dünya Savaşı’nı ve Cumhuriyet’in kurulmasını anlatıyor. İlber Ortaylı’nın diline aşina olmayanlar kitabın özellikle ilk kısımlarını anlamakta biraz zorlanabilir.

nisan 2018 en çok satan kitaplar

Bazı Yollar Yalnız Yürünür – Özgür Bacaksız

Bolca resimli, bolca özlü sözlü, çerez tadında bir kitap. Özgür Bacaksız, Mart ayında çıkan Bazı Yollar Yalnız Yürünür kitabını kısa hikayelere doldurmuş. Sıkmayan bir anlatım ve akıcı bir dille yazılan kitap, bir oturuşta okunabilir.

nisan 2018 en çok satan kitaplar

Pembe Fili Düşünme – Zeynep Selvili Çarmıklı

Mart ayında çıkan kitaplardan biri olan Pembe Fili Düşünme, 1987 doğumlu Zeynep Selvili Çarmıklı’nın ilk kitabı. Psikoloji türündeki kitap, duygu ve düşüncelerin sentezi üzerine güzel bir derleme olmuş. Yazarın ilk kitabı olmasına karşın, büyük ilgi gören Pembe Fili Düşünme, zihnin oyunlarını oldukça akıcı bir dille anlatmış.

nisan 2018 en çok satan kitaplar

Sanma Ki Yalnızsın – Elif Şafak

Yeni çıkan kitaplardan Sanma Ki Yalnızsın, Elif Şafak’ın farklı gazetelerde yayınlanan köşe yazılarının bir derlemesi şeklinde.

nisan 2018 en çok satan kitaplar

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı – Mark Manson

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında çıkan kitap, kafamıza taktığımız gereksiz ayrıntılardan kurtulup asıl kafaya takmamız gerekenlere yoğunlaşmamız gerektiğini öğütlüyor. Kitabın tipik kişisel gelişim kitaplarından farkı ise güncel konulara yer vermiş olması.

nisan 2018 en çok satan kitaplar

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu – Stefan Zweig

Stefan Zweig, ülkemizde çok sevilen yazarlar arasında. Satranç, Amok Koşucusu, Korku ve Olağanüstü Bir Gece gibi kitaplarının yanı sıra Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu da çok satan kitaplar listelerinden hiç düşmüyor. Diğer aylarda olduğu gibi Nisan 2018 çok satan kitaplar listesinde, yine birden çok Zweig kitabı var. Bilinmeyenin ilginçliğini, ulaşılamayanın çekiciliğini ya da klişe tabirle aşkın imkansızlığını, kendine has üslubuyla aktarıyor Zweig.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Blogumu beğendiyseniz sosyal medyada paylasabilirsiniz.: )

  • Follow by Email
  • Facebook
    Facebook
  • Google+
    Google+
    http://www.dongusel.net/nisan-2018-cok-satan-kitaplar">