Ocak 2018 Çok Satan Kitaplar

Bazı kitapların modası hiç geçmiyor, uzun bir süre çok satan listelerinde onları sürekli görüyoruz. Hiç ilgimi çekmeyen kitapları da görüyorum, varlığından dahi haberdar olmadıklarımı da. Bakalım Ocak ayında hangi kitaplar çok satmış? Kitap Yurdu, D&R, Pandora ve Babil’deki çok satanlardan derlediğim Ocak 2018 çok satan kitaplar listesi;

Ocak 2018 Çok Satan Kitaplar

Ocak 2018 çok satan kitaplar

Atatürk – İlber Ortaylı

Atatürk hakkında bir kitap yazmak için 70 yaşına kadar beklediğini ve bu konuda çok az şey yazdığını belirten İlber Ortaylı’nın yeni kitabı, şimdiden çok satanlar listesinde ilk sıralarda yer alıyor. El yazısıyla yazdığı notları derleyen tarihçi, Atatürk hakkında yazmanın, tüm aydınların görevi olduğunu söylüyor.

Ocak 2018 çok satan kitaplar

Saklı Seçilmişler – Soner Yalçın

Yeni çıkan bir diğer kitap da 4 Ocak’ta raflarda yerini alan Soner Yalçın’ın Saklı Seçilmişler kitabı oldu. Çıktığı günden bu yana büyük bir ilgi gören Saklı Seçilmişler, gıda sektörünün arka planını anlatıyor. Yazdığı her kitap ile olay yaratan Soner Yalçın’ın kitabı, çıktığının ikinci haftasında çok satan kitaplar listelerine girmeyi başardı.

Ocak 2018 çok satan kitaplar

Olağanüstü Bir Gece – Stefan Zweig

Satranç eseri ile tanıdığım Stefan Zweig’in Ocak ayında en çok satan kitabı Olağanüstü Bir Gece oldu. Ülkemizde çok sevilen yazarın Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu isimli kitabı, ilk 10’a girmemiş olsa da en çok satanlar arasında yer alıyor.

Ocak 2018 çok satan kitaplar

Otuz Milyon Kelime – Dana Suskind / Beth Suskind

Çocuklarda beyin gelişimi üzerine son derece yararlı bilgiler içeren kitap, özellikle eğitimcilerin okunmasını şiddetle tavsiye ettiği kitaplar arasında yer alıyor. 0 – 3 yaş arasında öğrenilen kelimelerin tüm hayatı etkilediğine dair bilgiler içeren kitap da yeni çıkan kitaplar içinde yer alıyor.


Ocak 2018 çok satan kitaplar

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı – Mark Manson

2016 yılının Eylül ayında çıkan kitap, kişisel gelişim kitapları kategorisinde. Bu tür kitapları sevenler için oldukça eğlenceli ve ilginç bilgiler içeren kitabı, kitapçıların çok satanlar bölümünde kolayca bulabilirsiniz.

Ocak 2018 çok satan kitaplar

Beni İçinden Sev – Ahmet Batman

Ahmet Batman kitaplarının neden bu kadar çok sattığını bilmiyorum. Açıkçası hiçbir zaman okumayı tercih ettiğim yazarlardan biri olmadı. Yazarın Beni İçinden Sev isimli yeni çıkan kitabı, diğer kitapları gibi yine romantik sözlerle dolu.

Ocak 2018 çok satan kitaplar

Ikigai – Francesc Miralles i Contijoch

Yazarının ismini yazarken oldukça zorlandığım bu kitap, 2016 yılında çıkan bir başka kişisel gelişim kitabı. Japonların uzun ve mutlu yaşamanın sırlarını içeren kitap, benzerlerinden biraz daha farklı.

Ocak 2018 çok satan kitaplar

Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali

Sabahattin Ali yazdığı kitabın bu kadar tutacağını düşünmüş müydü acaba? Yıllardır çok satanlar listelerinden çıkmayan Kürk Mantolu Madonna, 1943 yılında yayınlandı. Kuyucaklı Yusuf ve İçimizdeki Şeytan gibi çok büyük eserlerin sahibi Sabahattin Ali’nin Kürk Mantolu Madonna’sı, yazarın en çok bilinen ve en çok okunan eseridir.

Ocak 2018 çok satan kitaplar

Başlangıç  – Dan Brown

Geçtiğimiz Ekim ayında piyasaya sürülen Başlangıç kitabı, serinin bir önceki kitabı olan Cehennem’in devamı şeklinde. Ülkemizde büyük bir okuyucu kitlesine sahip olan Dan Brown’un Kayıp Sembol ve Dijital Kale isimli kitapları da çıktığı dönemlerde oldukça çok satmıştı.

Ocak 2018 çok satan kitaplar

Abum Rabum – İskender Pala

İskender Pala’nın Aralık ayında çıkan kitabı Abum Rabum, polisiye türünde bir kitap. Abum Rabum için yapılan yorumlar oldukça ilginç. Zira kitapta Dan Brown esintilerini söyleyenler olduğu gibi kitabın bir Hz. İbrahim romanı olmasını yadırgayanlar da çoğunlukta.

Ocak 2018 çok satan kitaplar listemizin sonuna geldik. 2018 yılı içinde her ay çok satan listelerini yayınlamayı düşünüyorum. Bakalım diğer aylarda listemize hangi kitaplar eklenecek ya da listemizden hangi kitaplar çıkacak? Heyecanla bekliyoruz…

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error

Blogumu beğendiyseniz sosyal medyada paylasabilirsiniz.: )