Sihirli Bir Söz: Seni Seviyorum

 

sihirli bir söz seni seviyorum

Sihirli Bir Söz: Seni Seviyorum

Seni seviyorum diyelim, bolca diyelim bu sözü. Sevdiğimize, hoşlandığımıza, takdir ettiğimize. Hatta sevmediklerimize, nefret ettiklerimize, yanımızda bulunmalarına tahammül edemediklerimize bile. Aslında özellikle de ikinci kısım için yazıyorum bugün. Bizi mutlu edenlere rahatlıkla söyleyebiliriz bu sözü. Tabi ki kimilerimiz çekinir, büyütür gözünde, utanır falan. Bir sözün ne kadar mutlu edeceğini bilseler belki bu kadar uzaklaşmazlar ya neyse konumuz diğerleri. Bir Sezen Aksu yorumu bırakalım şuraya ve devam edelim:

Niye sihirlidir bu söz, hiç düşündünüz mü?

Sevildiğini bilmek mutlu eder hepimizi. Sevildiğini bilmek değerli hissettirir, anlam katar hayata. Umut aşılar, olumsuz düşüncelerin üstünü örter, belki de siler (çok derine nüfuz edebildiyse). Üzüntüyü, kederi alır.

Bir de diyemediklerimize dediğinizi bir düşünür müsünüz? Yüzlerine demeyin, sizi kızdırdıklarında içinizden diyin bu sözü. “Bi tane şuna patlatsam ya, ah şu an başka yerde olsam..!!!!” gibi laflar içinizden geçerken, hepsinin yerine bir adet “seni seviyorum” koysanız, nasıl olurdu? Saçını başını yolmak istediğiniz patronunuza, evinizde size nefes aldırmayan kayınvalidenize, sürekli kıyafetlerinizi giyen kardeşinize, arkanızdan sizi kötüleyen ve sevgilinize asılan o çirkin kıza, prensesler gibi giyinmişken üstünüze çamur sıçratan taksi şoförüne ya da en güzel hayaller içindeyken ceketinizi çekiştiren dilenci çocuğa “seni seviyorum” dediğinizi düşünsenize.

affetmek

İlk şoku siz yaşayacaksınız, garantisini veriyorum. : ))) Bir kere o sinir anında direksiyonu çevirip de u dönüşü yapmak çok zordur, hele ki 120 km hızla giderken. İşte bu söz, sizi yavaşlatmaya, sakinleştirmeye, köprünün diğer tarafından uçarak karşı kıyıya varmanızı sağlıyor. Nehirde ne olursa olsun, ne kadar akıntı olursa olsun, sapasağlam sizi taşıyor.

Bir deneyelim mi?

Ben aklıma geldikçe uyguluyorum bunu. Hem gün içinde diyemediklerim yüzünden defalarca aynı sahneyi yaşamıyorum hem de ekstra kötü düşünceler üretmiyorum.

Sevginiz, umudunuz hiç solmasın. Başka sihirli kelimeler ile tekrar sizlere sırlar vereceğim. Küçük ama çok değerli sırlar..

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error

Blogumu beğendiyseniz sosyal medyada paylasabilirsiniz.: )