Şubat 2018 En Çok Satan Kitaplar

Bu yıl her ay için bir çok satan kitaplar listesi oluşturmaya karar verdim. Bunlardan ilkini geçen ay Ocak ayı çok satan kitaplar listemde yayınladım. Yine benzer bir listeyi, Kitapyurdu, D&R, İdefix ve Babil gibi sitelerin çok satanlar listelerinden derledim. Şubat 2018 en çok satan kitaplar arasında Ocak ayındaki gibi İlber Ortaylı’nın Atatürk adlı eserinden, Stefan Zweig kitaplarına kadar yerli ve yabancı pek çok kitap bulunuyor.

Şubat 2018 En Çok Satan Kitaplar

Şubat ayı en çok satan kitaplar

Kırlangıç Çığlığı – Ahmet Ümit

Mart ayında çıkan kitaplar arasında ilk sırayı Ahmet Ümit’in Kırlangıç Çığlığı isimli kitabı alıyor. Kitapta Suriyeli göçmenlerden çocuk tacizlerine kadar pek çok konuya değiniliyor. Kırlangıç Çığlığı diğer Ahmet Ümit kitapları gibi Beyoğlu ve çevresi gibi İstanbul’un farklı semtlerinde geçiyor. Özellikle diyaloglar ve samimi karakterler kitabı bir çırpıda okutturan detaylar arasında.

Şubat ayı en çok satan kitaplar

Saklı Seçilmişler – Soner Yalçın

Şubat ayında çıkan kitaplar içinde kısa sürede çok satanlar listelerine girmeyi başaran Soner Yalçın’ın Saklı Seçilmişler kitabı, gıda sektörünün bilinmeyenlerini anlatıyor. Bu ilgi çekici araştırma kitabı, beslenme konusunda oldukça detaylı bilgiler içeriyor.

Ocak 2018 çok satan kitaplar

Atatürk – İlber Ortaylı

Geçtiğimiz ay çıkan kitaplardan biri olan Atatürk, İlber Ortaylı’nın çok konuşulacak eserlerinden bir tanesi. Büyük bir merakla beklenen kitapta, İlber hocanın Atatürk hakkında bilinmeyenleri ortaya döktüğü, tarihi tüm yönleriyle kaleme aldığı satırlar ilgi çekiyor. Tarihin akışını değiştiren büyük dehanın bilimsel olarak incelenmesi gerektiğini söyleyen İlber Ortaylı, Atatürk ve çevresindekiler hakkındaki izlenimlerini bu kitapta derledi.

Şubat ayı en çok satan kitaplar

Gerçek Tıbbın 10 Şifresi – Canan Karatay

Ezberleri bozmasıyla gündemden düşmeyen Prof. Dr. Canan Karatay, çıkardığı yeni kitabında yine çok konuşulacak şeyler söylüyor. Diyabetten kansere kadar tüm genetik hastalıkların tedavisinin mümkün olduğunu, doğru beslenmeyle veya olumsuz koşulların yok edilmesiyle bu tür sorunların düzeltilebileceğini ifade ediyor. Kitapta Canan Hoca, fabrikada üretilen yiyeceklerin sağlığı bozduğunu, kimyasallarla boyanmış, ilaçlı yiyecekleri tüketmenin kronik hastalıkları ilerlettiğini ve bu tür yiyeceklerin vücuda vitamin ve mineral girişini engellediğini anlatıyor.

Şubat ayı en çok satan kitaplar

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu – Stefan Zweig

Stefan Zweig, ülkemizde oldukça sevilen bir yazar. Satranç, Amok Koşucusu, Olağanüstü Bir Gece ve Bir Çöküşün Öyküsü gibi çok sayıda kitabı ilgiyle okunmakta. Kafka’nın Milena’ya Mektupları’ndaki gibi, bir erkeğin ağzından bir kadının duygularını kusursuz bir şekilde okumak, apayrı bir zevk. İnsan psikolojisine dair eşsiz tespitler yapan yazar, bu kitabında bir kadının gözlerinden dünyaya bakmayı seçmiş.

 

 

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Blogumu beğendiyseniz sosyal medyada paylasabilirsiniz.: )

  • Follow by Email
  • Facebook
    Facebook
  • Google+
    Google+
    http://www.dongusel.net/subat-2018-en-cok-satan-kitaplar">